601 067 551 biuro@aviltrans.pl
Przeprowadzki Warszawa – Najczęstszy kierunek migracji w Polsce

Przeprowadzki Warszawa – Najczęstszy kierunek migracji w Polsce

Przeprowadzki Warszawa – Najczęstszy kierunek migracji w Polsce

Migracja wewnątrz kraju skupia się głównie na Warszawie (wskaźniki Google podają, że najczęściej wpisywana fraza związana z tym tematem to przeprowadzki Warszawa). Chociaż ciekawe zmiany możemy dostrzec na przykładzie Rzeszowa i Katowic. Głównym powodem, zmiany miejsca zamieszkania jest czynnik ekonomiczny – Warszawa posiada największy rynek pracy w Polsce.

Osoby które podjęły decyzję o opuszczeniu Warszawy, wybierają pobliskie miejscowości. Dokładny raport został sporządzony przez Urząd Statystyczny w Warszawie, http://warszawa.stat.gov.pl/download/gfx/warszawa/pl/defaultaktualnosci/756/8/1/1/portret_migranta_2016.pdf

Jak wynika z raportu, najbardziej atrakcyjną dzielnicą dla osób które zdecydowały się na przeprowadzkę do Warszawy, był Wilanów oraz Białołęka (w tym wypadku głównym powodem jest niska cena mieszkań. W porównaniu do wyżej wymienionych dzielnic, Praga-Północ okazała się jedyną dzielnicą Warszawy gdzie saldo migracji nie było dodatnie.

Z jakich rejonów przeprowadzamy się do Warszawy

Przeprowadzki Warszawa to hasło najczęściej towarzyszące osobom z takich województw jak: Mazowieckie oraz Lubelskie. Kolejne miejsca z których najczęściej przeprowadzamy się do Warszawy to:

  1. łódzkie,
  2. podlaskie,
  3. świętokrzyskie,
  4. warmińsko-mazurskie,

Natomiast najmniej ludności przybyło do Warszawy z województw najbardziej oddalonych: opolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego.

 

Jak wskazuje raport, miasta z których najczęściej przenosimy się do Warszawy to:

  1. Piaseczno (5,5 tys.),
  2. Lublin (5,4 tys.),
  3. Radom (4,6 tys.),
  4. Łódź (4,4 tys.),
  5. Białystok (3,9 tys.)

przeprowadzki warszawa

Ogólnie rzecz biorąc, decyzję o przeprowadzce najczęściej podejmowały kobiety oraz małżeństwa (w rzeczywistości tu również decyzję podejmowała kobieta). Najliczniejszą grupą przyjeżdżającą do Warszawy były osoby w wieku 25-29 lat zasadniczo jest to najważniejsza grupa migrantów. Stanowią oni o rozwoju rynku pracy co przekłada się na atrakcyjność miasta.

Biorąc pod uwagę statystyki, zasadniczo to właśnie Warszawa jest najlepszym miejscem do zamieszkania, osoby przeprowadzające się do Warszawy zetkną się z ogromnym rynkiem pracy. Z jednej strony jest to świetna sytuacja dla firm deweloperskich z drugiej jednak, wpływa na wysokie ceny mieszkań. Jeśli jesteście zainteresowani przeprowadzką na do Warszawy lub na terenie Warszawy to zapraszamy do kontaktu.

 

Close Menu