601 067 551 biuro@aviltrans.pl
Przeprowadzka Ursynów? – Ranking najlepszych dzielnic Warszawy

Przeprowadzka Ursynów? – Ranking najlepszych dzielnic Warszawy

Przeprowadzka Ursynów? – Ranking najlepszych dzielnic Warszawy

 

Która dzielnica jest najbezpieczniejsza? Gdzie najlepiej spędzać czas wolny, a gdzie iść na zakupy?

 

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Serwis Otodom, przy współpracy z OLX i agencją badawczą PBS (przepytanych zostało ponad 6 000 mieszkańców Warszawy). Powstał Ranking Dzielnic będący mapą mieszkaniową.

Przeprowadzka Ursynów czy Mokotów?

Najchętniej wybieraną dzielnicą do zamieszkania jest Mokotów, Śródmieście i Ursynów. Najmniejszą popularnością cieszą się Wesoła i Rembertów – odstrasza spora odległość od centrum i problemy z dojazdami.

Według ankietowanych najbezpieczniejszą dzielnicą jest Wilanów. Który zwyciężył także w innych kategoriach, najbardziej zadbanej i najczystszej okolicy. Jeśli chodzi o komunikację, nie dziwi fakt, że zdaniem mieszkańców to  Śródmieście jest najlepiej skomunikowane. Dzielnica wygrała również w rankingu największych możliwości spędzania wolnego czasu. Jeżeli zależy nam na zakupach, powinniśmy się wybrać na Ursynów.  Warszawska dzielnica zdaniem ankieterów, posiada najlepszą ofertę handlową. Ursynów został również wybrany miejscem gdzie najlepiej jest wychowywać dzieci. Jeżeli chodzi o ceny mieszkań to najlepiej wypadły Bielany. Niskie ceny są zapewne podyktowane kiepska możliwością dojazdu.

przeprowadzka ursynów

Wilanów czy Żoliborz?

Najważniejsze pytanie, które skierowane było do ankietowanych brzmiało „na ile prawdopodobne jest, że polecił(a)byś znajomym mieszkanie w Twojej okolicy”. W ten sposób powstał wskaźnik NPS (współczynnik rekomendacji).

Z rankingu dzielnic Warszawy wynika, że najchętniej polecaną dzielnicą jest Wilanów. Następnie Ursynów oraz Żoliborz znalazły się na podium. Zaskakujące jest, że Żoliborz, nie wygrał w żadnej z kategorii, ale zajął wysokie trzecie miejsca pod względem bezpieczeństwa, sąsiedztwa, zieleni, dojazdów oraz infrastruktury dla dzieci.

Z kolei najmniej polecane dzielnice otwiera Śródmieście, Wola i Praga Północ. Śródmieście, mimo najlepszej komunikacji i możliwości spędzania wolnego czasu, przegrało rywalizacje ze względu na małą ilość zieleni oraz wysokie ceny mieszkań. Wola uplasowała się najniżej pod względem sąsiedztwa oraz zajęła przedostatnie miejsca w kategoriach: bezpieczeństwo, czysta dzielnica i zadbana okolica. Stawkę zamyka Praga Północ, która zajęła ostatnie miejsce pod względem bezpieczeństwa, ilości zieleni, zadbanej okolicy oraz czystości dzielnicy.

Jako firma transportowa oferujemy przeprowadzki na terenie całej Warszawy oraz okolic. Oferujemy przeprowadzki biur oraz mieszkań, zapraszamy do kontaktu.

Close Menu